متخصص داخلی

بهترین دکتر و متخصص داخلی در نارمک

متخصص داخلی در نارمک

متخصص داخلی کیست؟

بدن انسان یکی از پیچیده ترین سیستم هایی است که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته است.

هر یک از اندام ها به خودی خود به طرز خیره کننده ای پیچیده عمل می کنند. برای زنده نگه داشتن انسان، اندام ها با هم به طور همزمان فعالیت دارند و با سایر اعضای بدن به روش های پیچیده تری تعامل برقرار می نمایند.

مراقبت و بررسی این سیستم شگفت‌انگیز، بر عهده “پزشکان متخصص داخلی” خواهد بود.

برای درک بهتر تخصص داخلی بایستی طب داخلی تعریف شود. طب داخلی یک تخصص پزشکی است که به عملکرد درونی بدن انسان مرتبط می شود.

متخصص داخلی در نارمک

مطالب مرتبط

بهترین متخصص داخلی در شرق تهران

بهترین دکتر و متخصص داخلی در پیروزی

این طب، شامل تشخیص و درمان غیرجراحی شرایطی است که بر اندام‌های داخلی از جمله قلب، کبد، کلیه‌ها، ریه و دیگر اندام ها تأثیر می‌گذارد.

پزشکان داخلی در فعل و انفعالات بین اندام ها و سیستم ها تخصص دارند و به آنها کمک می کنند تا شرایطی را که همزمان چندین قسمت بدن را تحت تأثیر قرار می دهند، تحت کنترل قرار دهند.

نوع فعالیت متخصصان داخلی گاهی با پزشک خانواده اشتباه گرفته میشوند. این مسئله، احتمالاً به این دلیل است که هر دو تخصص می توانند ارائه دهندگان مراقبت های اولیه ویژه ای باشند.

اگرچه هر دو اغلب به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های اولیه عمل می کنند، متخصصان داخلی و پزشکان خانواده از چند جهت کلیدی با هم تفاوت دارند:

متخصص داخلی در نارمک

-ارائه دهندگان مراقبت از خانواده در درمان بیماران در هر سنی، از جمله نوزادان و کودکان، تخصص دارند. در مقابل، پزشکان داخلی، تنها بزرگسالان را درمان می کنند.

-پزشکان خانواده ممکن است تعدادی از درمان های جراحی را ارائه دهند. اما، متخصصان داخلی تمایل به ارائه مراقبت های غیرجراحی دارند.

-متخصصین داخلی اندام‌های بدن و تعاملات بین آنها را از نزدیک بررسی می‌کنند و در مراقبت و مدیریت شرایطی که بر اندام‌ها و سیستم‌های متعدد تأثیر می‌گذارند، برتری دارند.

در نتیجه، آنها اغلب بیماران مبتلا به بیماری های مزمنی را درمان می کنند که کل بدنشان تحت تأثیر قرار گرفته است، از جمله دیابت، فشار خون بالا (فشار خون بالا)، کلسترول بالا، بیماری قلبی، اختلالات خونی، چاقی و بیماری مزمن ریوی.

-متخصصان داخلی اغلب به عنوان متخصص تشخیص، عمل می کنند. تشخیص متخصص داخلی معمولاً شامل معاینه فیزیکی، ارزیابی نتایج آزمایش و تجزیه و تحلیل تاریخچه پزشکی بیمار است.

این ابزارها متخصص داخلی را قادر میسازد تا علائم گیج کننده، مشکلات متعدد تعاملی و بیماری مزمن مداوم را تشخیص دهد.

-متخصصین داخلی فقط از افراد بیمار مراقبت نمی کنند. آنها همچنین در ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری در افراد سالم نیز مهارت دارند.

آنها ممکن است وزن، کلسترول و فشار خون بیمار را کنترل و در مورد تغییر سبک زندگی، آنها را راهنمایی کنند.

متخصص داخلی در نارمک

همچنین، متخصصان طب داخلی پس از سه سال می توانند در موضوعات زیر فوق تخصص دریافت نمایند:

  • قلب
  • غدد درون ریز: درمان غدد و هورمون های تنظیم کننده بسیاری از فعالیت های بدن
  • گوارش: درمان مشکلات معده و به طور کلی سیستم گوارش
  • نفرولوژی: درمان کلیه ها
  • انکولوژی: درمان سرطان
  • ریه
  • روماتولوژی: درمان مشکلات مفصلی، عضلانی و استخوانی

لازم به ذکر است! شرایط شغلی برای متخصصان داخلی متنوع است.

آنها به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های اولیه، محققان دانشگاهی، در زمینه های مختلف در فضای بیمارستان ها، کلینیک ها، دانشگاه ها و … فعالیت دارند.

متخصص داخلی در نارمک ؛ بهترین متخصص داخلی کیست؟

برای ارزیابی پزشک متخصص، ابتدا به نحوه برقراری ارتباط او با بیمار دقت نمایید.

بسیاری از افراد مراجعه کننده به متخصصین داخلی، میانسال هستند، به همین دلیل برقراری ارتباط با پزشک متخصص، بسیار برای ابراز، تشخیص و درمان به موقع بیماری حائز اهمیت خواهد بود.

 همچنین، میزان تجربه، اخلاق، مهارت و آشنایی پزشک با روش های درمانی نوین از جمله نکات مهم در انتخاب بهترین پزشک متخصص می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا