زنان و زایمان

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران

در چه مواردی به پزشک زنان مراجعه کنیم؟

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران

پزشک زنان متخصص در اندام تناسلی بانوان و بهداشت باروری است. آن ها مشکلات ایجاد شده در رحم، تخمدان، لوله های فلوپ و سینه ها را تشخیص داده و برای درمان آن ها شما عزیزان را راهنمایی میکنند.

لیست بهترین متخصص زنان در سراسر تهران

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران
بهترین متخصص زنان در جنوب تهران

در چه مواردی به پزشک زنان مراجعه کنیم؟

در صورت بروز مسائل مختلف زنانه می توانید به متخصصان زنان مراجعه کنید، یکی از پر تکرار ترین مسائل و مشکلات زنان، عفونت های ادراری است. عفونت های دستگاه ادراری یکی از شایع ترین عفونت های باکتریایی است و بسیاری از زنان در مقطعی از زندگی خود به آن مبتلا می شوند. برخی از زنان عفونت های مکرر دارند و ممکن است اغلب به آن مبتلا شوند.

زنان بیشتر از مردان به UTI مبتلا می شوند. این به این دلیل است که مجرای ادراری در زنان کوتاهتر و نزدیکتر به مقعد است تا در مردان. پنجاه تا شصت درصد از زنان گزارش داده اند که در طول زندگی خود دچار عفونت ادراری شده اند، این بیماری شایع ترین عفونت باکتریایی محسوب می شوند که خوشبختانه اکثر آنها به راحتی از بین می روند و تقریباً در20 تا 30 درصد از زنان مبتلا به UTI  عود می کند.

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران

این عفونت ها را می توان زیر نظر پزشک زنان با آنتی بیوتیک ها درمان کرد و علائم معمولاً به سرعت برطرف میشوند.

شیوع این بیماری در زنان جوان فعال جنسی بیشتر است. رابطه جنسی یک عامل با خطر بالا برای عفونت ادراری است. اقدامات رفتاری شامل مصرف مایعات مناسب، اجتناب از استفاده از اسپرم کش در زنان قبل از یائسگی و درمان آتروفی تناسلی با استروژن موضعی است. این روش می تواند میزان عود را تا 30 درصد کاهش دهد. برخی برداشت های نادرست از تفسیر علائم بیمار و نتایج آزمایشگاهی منجر به درمان بیش از حد UTI  می شود.

تشخیص علائم عفونت مجاری ادراری

تشخیص این عفونت باید در صورت امکان بر اساس علائم بالینی باشد و با میکروسکوپ و کشت مثبت ادرار تأیید شود. رنگ و وضوح یا بوی ادرار نباید به تنهایی برای تشخیص یا شروع درمان آنتی بیوتیکی در بیمار مورد استفاده قرار گیرد. عفونت های دستگاه ادراری همیشه علائم و نشانه های واضحی ندارند. شایع ترین علامت عفونت ادراری نیاز مکرر و فوری به ادرار کردن است

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران

بهترین متخصص زنان در جنوب تهران ؛ علائم دیگر عبارتند از:

  • نیاز شدید و مداوم به ادرار کردن حتی بعد از رفتن
  • درد یا سوزش در هنگام ادرار کردن
  • ادرار مکرر و کم
  • ادراری که از نظر ظاهری کدر است.
  • ادرار قرمز، صورتی روشن یا کولا (که نشانه خون در ادرار است)
  • ادراری که بوی شدید دارد.
  • درد، فشار یا درد در لگن، پایین شکم، پشت یا پهلوها

 این علائم همیشه نشان دهنده عفونت ادراری نیست. تکرر ادرار همچنین می تواند یکی از علائم عفونت های مقاربتی (STIs) یا سایر عفونت های واژن باشد. فقط یک پزشک یا پرستار می تواند به درستی عفونت ادراری را بررسی کند.

 اگر ادرار مکرر و دردناک دارید و فکر می کنید به عفونت مجاری ادراری مبتلا شده اید، با پزشک زنان تماس بگیرید. پزشک نمونه ادرار را برای وجود باکتری های خاصی که باعث عفونت ادراری می شوند آزمایش می کند. اگر آزمایش UTI شما مثبت باشد، برای درمان عفونت، آنتی بیوتیک تجویز می شود و بایستی مانند همه آنتی بیوتیکها، دوز کامل مصرف شود. علاوه بر این، پزشک ممکن است دارویی را تجویز کند که هنگام ادرار کردن کمتر درد حس شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا