خدمات ماصفحه 1فیزیوتراپی و ارتوپدی

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

چرا باید فیزیوتراپی انجام شود؟

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

چرا باید فیزیوتراپی انجام شود؟

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت بهداشتی مبتنی بر درجه است. فیزیوتراپیست ها از دانش و مهارت های خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده میکنند، در زیر به برخی از موارد ضروری اشاره شده است:

 • مغز و اعصاب: سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، پارکینسون، آسیب های نخاعی، اختلال عملکرد دهلیزی، آسیب های مغزی، بیماری های عصبی عضلانی، میلوپاتی گردنی
 • اسکلتی عصبی-عضلانی: سقوط، اختلالات تعادل، کمر درد، گردن درد، زانو درد، آرتروز، کشیدگی عضلات، آسیب های ورزشی، اختلال همراه با شلاق، پارگی کاف روتاتور، اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)
 • قلب و عروق: بیماری مزمن قلب، انفارکتوس بعد از میوکارد (MI)، توان بخشی پس از حمله قلبی
 • تنفسی: آسم، فیبروز کیستیک، بیماری انسدادی مزمن ریوی، برونشکتازی
 • شرایط کودکان: تأخیر در رشد، فلج مغزی، دیستروفی عضلانی
 • سلامت زنان و اختلال عملکرد کف لگن: بی اختیاری ادرار، ورم لنفاوی
 • عصبی: سندرم تونل کارپ، سندرم خروجی قفسه سینه، درد رادیکولی، رادیکولوپاتی
 • مربوط به ورزش: ضربه مغزی، آرنج تنیس

دسته بندی برترین پزشک برای 5 تا از بهترین مراکز فیزیوتراپی  :

مناطق شرق غرب شمال جنوب و مرکز تهران

به طور کلی فیزیوتراپیست ها در تخصص های مختلف در زمینه بهداشت و مراقبت های اجتماعی فعالیت می کنند. علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیقات و مدیریت خدمات نیز نقش دارند.

آیا می دانید فیزیوتراپی چه اثراتی دارد و برای چه افرادی موثر خواهد بود؟

با ما همراه باشید!

فیزیوتراپی نوعی درمان است که به بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن قدرت، عملکرد، حرکت و به طور کلی رفاه اشخاص کمک می کند.

1

مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران مرکز فیزیوتراپی دکتر حبیب رشادی

فیزیوتراپی پونک

واحد فیزیوتراپی تحت نظر متخصص ارتوپدی و متخصص طب فیزیکی و دکترای فیزیوتراپی شامل تمام دستگاههای پیشرفته.لیزر .مگنت.شاک ویو .تنس.آی آر .بیوفیدبک و وازوترین و منوال تراپی و ماساژ درمانی و مگانوتراپی و همچنین قسمت ورزشهای و سنجش بالانس و تقویت عضلات

جهت تماس و مشاوره بیشتر با شماره های زیر در ارتباط باشید.

 

021-46015185

021-46010929

 

تماس در خارج ساعات کاری یا عدم پاسخگویی خط ثابت.

 

09350668293

 

اطلاعات بیشتر در وبسایت رسمی دکتر حبیب رشادی

Zanoclinic.Com

آدرس :

پونک.میرزابابایی .جنب باغ رستوران لاله .کوچه امام حسن .پلاک ۳ .واحد ۸

 

insta

تلگرام

لیست سایر مراکز فیزیوتراپی غرب تهران کلیک


 

مرکز فیزوتراپی شرق تهران کلینیک تخصصی فیزیوتراپی طلایی

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

صدیقه موسیوند

 • فیزیوتراپی سالمندان
 • فیزیوتراپی ورزشی
 • فیزیوتراپی ارتوپدی
 • فیزیوتراپی کودکان

فلکه دوم تهرانپارس، بین خیابانهای شهید آهنی آمینه و شهید گلشن، پلاک ۵۳ ساختمان پزشکان آمتیس طبقه ۲، واحد ۷
تلفن پذیرش:

لیست سایر مراکز فیزوتراپی شرق تهران کلیک


مرکز فیزوتراپی در شمال تهران  لیلا شیرازی

کلینیک فیزیوتراپی مهرجویان

فیزیوتراپیست : لیلا شیرازی  با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و بکارگیری شیوه های جدید درمانی فعالیت موثری برای سلامت جسم و روح بیماران انجام می دهد. تمام خدمات این مجموعه در محیطی کاملا آرام و پاکیزه ارائه می‌شود.

فيزيوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و بسیار موثر در درمان بیماری ها و اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی و همچنین مشکلات ناشی از بیماری های مغز و اعصاب است.

هدف از فیزیوتراپی پیشگیری ، توانبخشی ، درمان و در نهایت ارتقای سطح سلامت جامعه است.

متخصصان ما خدمات تخصصی فیزیوتراپی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بروزترین متدهای فیزیوتراپی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند

 • اولتراسوند تراپی
 • تکارتراپی
 • کرایوتراپی
 • فیزیوتراپی
 • لیزر تراپی

 

خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، میرزاپور، خ علی محمدی، پلاک ۵ ساختمان امیر طبقه ۲
تلفن پذیرش :
۰۲۱۲۲۶۹۵۲۸۷


فیزیوتراپی در جنوب تهران کلینیک فیزیوتراپی یاس فیزیوتراپیست

دکتر طاهره نجفی

نازی آباد، خیابان شهید رجائی، ایستگاه بانک ساختمان مهستان
تلفن پذیرش:
۰۲۱۵۵۳۵۷۰۱۵
۰۹۲۲۱۱۸۷۱۳۷

 

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران
بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

در این روش فیزیوتراپیست ها از طریق استفاده از ورزش و فناوری به افراد کمک می کنند تا قدرت عضلانی، تحرک مفصل و حس موقعیت مفصل خود را پس از آسیب دیدگی یا تحت بازتوانی از بیماری هایی مانند پارکینسون و سکته مغزی به دست آورند.

فیزیوتراپیست سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کند و به بیماران در کنترل درد ناشی از بیماری کمک می نمایند.

لازم به ذکر است هسته اصلی فیزیوتراپی مشارکت بیمار در مراقبت های خود از طریق آموزش، آگاهی، توانمند سازی و درمان است.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران ؛ تفاوت بین فیزیوتراپی و فیزیکال تراپی چیست؟

فیزیوتراپی و فیزیکال تراپی دقیقاً یکسان هستند! در واقع، هیچ تفاوتی بین این دو اصطلاح وجود ندارد و هر اصطلاح می تواند به جای هم استفاده شود. این دو واژه مترادف هستند.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران ؛ انواع روش های فیزیوتراپی کدامند؟

4 نوع فیزیوتراپی که باید از آنها آگاهی داشت عبارتند از:

 • فیزیوتراپی سالمندان
 • فیزیوتراپی ورزشی
 • فیزیوتراپی ارتوپدی
 • فیزیوتراپی کودکان

آیا فیزیوتراپیست پزشک است؟

خیر. نقش فیزیوتراپیست ها کمک به پزشکان در توانبخشی می باشد. به دلیل کمبود پزشکان توانبخشی، فیزیوتراپیست ها برای کمک به پزشکان تعلیم داده می شوند.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

فیزیوتراپیست ها چه کاری انجام می دهند؟

فیزیوتراپیست ها از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، کمک می رسانند. آنها سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کنند و به بیماران در کنترل درد و جلوگیری از بیماری کمک می کنند.

در واقع فیزیوتراپیست ها متخصصانی هستند که دانش عمیقی در مورد نحوه فعالیت بدن و مهارت های بالینی عملی برای ارزیابی، تشخیص و درمان آسیب و ناتوانی دارند.

یک فیزیوتراپیست آموزش دیده است تا علت اصلی آسیب ها و سایر بیماری ها را مشخص کند، در این روش درمانی قبل از تعیین نوع حرکات و تمرینات برای بهبودی، عوامل مختلفی از جمله نیازهای فردی، شرایط و تحرک در نظر گرفته می شود.

همچنین رویکردهای مختلفی وجود دارد که یک فیزیوتراپیست می تواند برای درمان و مدیریت وضعیت فرد استفاده کند، از جمله حرکت و ورزش، درمان دستی و آب درمانی.

در زیر به برخی از روش های درمانی رایج که فیزیوتراپیست استفاده می کنند، اشاره شده است:

1) حرکت و ورزش

پس از ارزیابی وضعیت، تحرک و توانایی فرد در انجام فعالیت بدنی، ممکن است فیزیوتراپیست مجموعه ای از تمرینات بدنی را که فرد می تواند با خیال راحت در خانه انجام دهد، جهت افزایش دامنه حرکت مفاصل، تقویت عضلات و بهبود تعادل و هماهنگی، تجویز می نماید.

این مسئله می تواند در پیشگیری و بهبود آسیب ها و همچنین مدیریت بیماری های مزمن کمک کند.

2) درمان دستی

درمان دستی نوع تخصصی از فیزیوتراپی است که با دستان ماهر و در مقابل استفاده از دستگاه ارائه می شود و در مدیریت آسیب و درد ارزشمند و موثر خواهد بود. آسیب ممکن است در شرایطی باعث شود حرکات مفصل محدود گردد.

در چنین حالتی، فیزیوتراپیست ها ممکن است درمان دستی را انتخاب نمایند. در این روش حرکات دست فیزیوتراپیست برای ایجاد هر یک یا همه اثرات زیر انجام می شود:

 • بهبود قابلیت گسترش پذیری بافت
 • افزایش دامنه حرکتی مفصل
 • تحریک بافت های نرم و مفاصل
 • ایجاد آرامش در عملکرد
 • کاهش درد و تورم
 • کاهش التهاب یا محدودیت حرکت ایجاد شده

درمان ممکن است شامل تحرک مفاصل در جهات خاص و با سرعت های مختلف برای کمک به بازیابی حرکت یا حرکات غیرفعال مفصل آسیب دیده باشد.

همچنین بهتر است بدانید تمامی این حرکات توسط شخص دیگری انجام می شود و نه خود فرد، فقط در کنترل فرد تحت درمان می باشد؛ زیرا می تواند با واکنش عضلات هر زمان که بخواهد جلوی آن را بگیرد.

3)آب درمانی

آب درمانی که معمولاً برای درمان اختلالات روماتولوژی، ارتوپدی و عصبی استفاده می شود، شامل ورزش در یک استخر کم عمق گرم با دمای 36-33 درجه سانتیگراد است.

مزایای مختلفی وجود دارد که منحصر به آب درمانی است. اولاً، گرمای آب به شل شدن عضلات کمک می کند و دردهای مفصلی را تسکین می دهد.

ثانیا، زیر آب بودن از وزن فرد پشتیبانی می کند و در این حالت به مفاصل و عضلات اجازه می دهد تا با حداقل استرس حرکت کنند. علاوه بر این، مقاومت آب در برابر حرکت شخص می تواند قدرت عضلات را تقویت کند.

با آب درمانی، افراد می توانند در تمریناتی شرکت کنند که بدون فشار بیش از حد بر روی مفاصل انجام میشود. این روش می تواند به ویژه برای افراد مبتلا به آرتروز مفید باشد.

4) سوزن خشک

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از سوزن خشک استفاده کنند، جایی که یک سوزن ظریف یا سوزن طب سوزنی به پوست و عضله وارد می شود.

در این روش سوزن نقاط ماشه ای میوفاشیال را هدف قرار می دهد و می تواند به صورت سطحی یا عمقی در بافت، درد را درمان کند و فعال سازی عضله را بازیابی نماید.

سوزن خشک در کاهش درد، بازیابی قدرت و فعال سازی عضلات در شرایطی مانند کمردرد و سکته مغزی مفید شناخته شده است.

با این حال، دقیقاً مانند هر رویکرد دیگر، تأثیر سوزن خشک در افراد مختلف و مهارت درمانگر در تعیین مکان دقیق نقاط تحریک میوفاشیال متفاوت است. افرادی که از دارو استفاده می کنند، دیابت دارند یا باردار هستند، ممکن است مجبور شوند قبل از انجام سوزن خشک، با یک پزشک متخصص مشورت کنند.

5) بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران ؛ سونوگرافی

وقتی به سونوگرافی فکر می کنیم، بارداری اغلب اولین چیزی است که به ذهن ما خطور می کند. با این حال، علاوه بر کاربرد شناخته شده آن در ایجاد تصاویر رحم و …، از سونوگرافی می توان در فیزیوتراپی نیز استفاده کرد.

اثرات درمانی سونوگرافی را می توان به دو دسته تقسیم نمود: حرارتی و غیر حرارتی. یکی از روش های استفاده فیزیوتراپیست ها از سونوگرافی تهیه حرارت عمیق به بافتهای نرم، افزایش گردش خون و در نتیجه بهبودی و کاهش درد است.

همچنین به نظر میرسد این روش برای سرعت بهبودی و افزایش کیفیت ترمیم بافت نیز مفید واقع شود. کاویتاسیون، یک مداخله غیر حرارتی، با استفاده از انرژی اولتراسوند است که باعث انقباض سریع و گسترش حباب های گاز میکروسکوپی در اطراف بافت آسیب دیده می شود و روند بهبودی را تسریع می نماید.

در نهایت، گزارش شده است که تأثیر سونوگرافی تا حد زیادی به دوز مصرفی آن بستگی دارد. افراد مبتلا به بیماری های ترومبوآمبولیک، ضربان سازهای قلب، پوست شکننده یا اختلالات حسی باید قبل از دریافت درمان سونوگرافی با یک پزشک متخصص مشورت کنند.

شرایط متداولی که فیزیوتراپیست ها می توانند با سونوگرافی درمان کنند عبارتند از:

 • سندرم تونل کارپ
 • درد شانه
 • التهاب مفصل
 • آسیب دیدگی رباط ها
 • تنگی مفصل

6) کشش

یک روش دستی “کشش” و “منحرف کردن” ستون فقرات برای از بین بردن فشار و تغییر رابط دیسک و عصب می باشد، که باعث درد شده اند. این روش معمولاً برای درمان دیسک های فتق شده، سیاتیک، بیماری دژنراتیو دیسک، اعصاب نیش زده و بسیاری دیگر از بیماری های پشت استفاده می شود.

اگرچه تأثیر کشش مکانیکی در درمان درد (به عنوان مثال کمردرد حاد یا مزمن) قابل بحث است، اما بسیاری از فیزیوتراپیست ها اغلب از آن به عنوان یک روش اضافی یا مکمل استفاده می کنند.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران

چگونه فیزیوتراپی به بهبودی کمک می کند؟ آیا دیگر نیاز به استراحت نیست؟

بدن انسان برای حرکت ساخته شده است. هنگام حرکت، عضلات کار می کنند، مفاصل خم می شوند، قلب تندتر می زند و تنفس سنگین می شود. همه این موارد به حفظ و بهبود قدرت عضلات، تحرک مفاصل، گردش خون، بهبودی و سلامت تنفسی کمک می کنند.

وقتی فرد دچار مشکل می شود، مهم ترین مسئله استراحت و بهبودی بدن خواهد بود. با این حال، استراحت بیش از حد پس از دوره بهبودی بدن می تواند به جای کمک، آسیب زننده باشد؛ زیرا در این حالت ممکن است بافت بیش از حد سفت شود.

این موضوع در نهایت منجر به ضعف یا عدم تعادل عضلات خواهد شد و در صورت بازگشت به فعالیت های قبلی، احتمال آسیب دیدگی مجدد و درد مزمن افزایش خواهد یافت.

همچنین فعالیت بدنی و ورزش در حفظ سلامتی و عملکرد مهم است، خصوصاً در افراد مسن که بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مشترک و بیماری هایی مانند پوکی استخوان یا سارکوپنی هستند.

به طور کلی کاهش فعالیت بدنی معمولاً با کاهش تحرک، عملکرد راه رفتن، آمادگی هوازی، اختلال در تعادل و افسردگی همراه می باشد و با تلاش حرکتی بیشتر و شدیدتر، ممکن است در بدن یک چرخه معیوب ایجاد شود.

فیزیوتراپیست ها می توانند فرد را راهنمایی کنند تا در چارچوب توانایی های خود با خیال راحت ورزش کند.

مطالب مرتبط

مرکز فیزیوتراپی در ونک

مرکز فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی خوب در شرق تهران

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران ؛ آیا فیزیوتراپی در منزل امکان دارد؟

فیزیوتراپی در خانه نیز امکان پذیر است و حتی با توجه به عدم وجود امکانات کلینیکی، ایمن و بی خطر می باشد. فیزیوتراپیست ها در ابتدا ارزیابی کاملی را انجام می دهند تا مطمئن شوند فرد قبل از شروع جلسه درمانی و ورزشی در شرایط خوبی قرار دارد.

آنها همچنین قبل از تهیه برنامه ویژه برای اشخاص، انتظارات و اهداف را تعیین می کنند. در هر برهه از زمان، اگر شخص ناراحتی داشته باشد، مطمئناً در صورت لزوم تمرین توسط فیزیوتراپیست متوقف خواهد شد.

فیزیوتراپی در خانه روشی راحت و ایده آل خواهد بود و حتی اگر تجهیزات مورد استفاده در کلینیک ها و بیمارستان ها به راحتی در خانه قابل دسترسی نباشند، اکثر تمرینات هنوز هم می توانند با خیال راحت و در خانه انجام شوند.

از وسایل متداول خانگی مانند بطری آب و صندلی می توان برای ورزش استفاده کرد و ممکن است در بسیاری از فعالیت ها حتی به هیچ وسیله ای احتیاج نشود.

این روش برای کسانی که مراجعه به کلینیک ها و بیمارستان ها برای آنها ناخوشایند یا چالش برانگیز است، مناسب خواهد بود و در این حالت فیزیوتراپی در آسایش خانه یا سالن ورزشی شخصی انجام شود.

مزایای فیزیوتراپی خانگی:

آیا فیزیوتراپی در منزل گران است؟

به طور کلی هزینه ها متفاوت می باشد، اما قیمت فیزیوتراپی خانگی با بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها برابر است. هنگام بررسی هزینه ها، باید هزینه های حمل و نقل و هزینه های خارج شدن از محل کار نیز در نظر گرفته شود.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران ؛ چند جلسه فیزیوتراپی احتیاج است؟

دفعات و دوز درمان به اهداف و تحمل فرد نسبت به ورزش بستگی خواهد داشت. اگرچه انجام تمرینات به ویژه در مراحل اولیه بهبودی، کلیدی و مهم می باشد، اما درک نیازها و اهداف فرد نیز ضروری خواهد بود. اگر فرد از بهبودی خوبی برخوردار باشد، می توان دفعات فیزیوتراپی را کاهش داد.

البته این موارد ابتدا توسط فیزیوتراپیست مورد ارزیابی قرار می گیرد، او پیشرفت درمان را کنترل کرده و بر این اساس مشاوره می دهد.

متناوباً، اگر به زمان بیشتر و توجه تخصصی نیاز باشد، ممکن است برای دستیابی به سطح بالاتری از استقلال و رسیدن به اهداف نهایی، تقاضای افزایش دفعات جلسات داده شود.

در هر زمان از زندگی می توانید از فیزیوتراپی بهره مند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonثبت نام در برترین پزشک