دندانپزشکی زیبایی سفید کردن دندان ها در یک روز مشاوره رایگان تبلیغ دکتر صحافی ها بنر متحرک برای دندانپزشکی در شمال تهران
فیزیوتراپی و ارتوپدی

متخصص ارتوپد کیست ؟

متخصص ارتوپد کیست

 متخصص ارتوپد برای درمان یا تسکین درد هر نوع کمر درد ، مشکلات مفاصل و آسیب های استخوانی آموزش دیده است و به بیمار کمک خواهد کرد تا بداند که درد از کجا ناشی می شود و بهترین راه برای درمان و تسکین درد چیست.

در رسیدن به این هدف متخصص ارتوپد ممکن است روش های مختلفی شامل فیزیوتراپی،جراحی ، درمان با داروها و حتی تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی را هم به کار گیرد.

در پاسخ به سوال که متخصص ارتوپد کیست و اینکه در صورت مراجعه به مطب باید چه انتظاراتی داشته باشید و چه درمان های ارائه خواهد شد ،در ادامه ی مطلب با سایت برترین پزشک همراه باشید.

متخصص ارتوپد کیست

متخصص ارتوپد کیست و چه کاری انجام می دهد؟

پزشک متخصصی که آسیب های ارتوپدی مربوط به فعالیت های ورزشی ،تصادفات رانندگی ، کمردرد ، مشکلات زانو، گردن درد و ستون فقرات و ….را ارزیابی می کند متخصص ارتوپد نام دارد ، این ارزیابی ها به این منظور است که بداند کدام استخوان ها، تاندون ها، مفاصل , عضلات و رباط ها تحت تاثیر آسیب قرار گرفته است و صدمه دیدگی به چه میزان است.

متخصص ارتوپد کیست
متخصص ارتوپد کیست ؟

درد و گرفتگی یا هر نوع ناراحتی که فعالیت روزمره را سخت کند یا درد مزمن وجود داشته باشد(درد بیش از دوازده هفته) نشانه ی مراجعه به متخصص ارتوپد است و مواردی مثل کاهش دامنه حرکت , عدم تعادل در راه رفتن و ایستادن ، ضعف و بی حسی در پا و بازو ، آسیب بافت نرم هم از این نشانه ها می باشد.

بیشتر این کارها را متخصص ارتوپد با عکس برداری به وسیله ی اشعه ایکس و آزمایشات دیگر برای بررسی ناحیه ی آسیب دیده و سلامت کلی بدن انجام می دهد.

اگر برای اولین بار به پزشک ارتوپد مراجعه شود ، یک ارزیابی کلی از فرد انجام خواهد شد که شامل سوالاتی درباری ی اندازه ی درد ، آسیب و سبک زندگی فرد است.

این چکاپ کلی برای آن است که پزشک با شناخت کامل از بیمار به ارائه ی روند درمانی بپردازد ، گاها یک گردن درد ساده با بهبودی وضع نشستن فرد در پشت میز قابل حل است.

اگرچه در اکثر مراجعات به متخصص ارتوپدی نیاز به درمان اضافی وجود دارد و پزشک با تشخیص شدت آسیب دیدگی تلاش خواهد کرد بهترین برنامه درمانی را جهت بهبودی ارائه دهد.

برنامه های درمانی متخصص ارتوپدی چیست؟

برنامه ی درمانی که متخصص ارتوپد تعیین می کند براساس نیاز های خاص هر بیمار است، برخی از روش ها در برنامه ی درمانی شامل موارد زیر است:

عمل جراحی

در بسیاری از موارد مراجعه به متخصص ارتوپد برای اصلاح یا جلوگیری از آسیب بیشتر انجام عمل جراحی ضروری است.انواع روش های جراحی از جمله

  • جراحی تعویض مفصل
  • جراحی ترمیم مفصل
  • جراحی ستون فقرات برای کاهش فشار وارده بر عصب
  • عمل جراحی تعویض دیسک و فیوژن ستون فقرات
  • ترمیم بافت نرم با روش هایی برای ترمیم در پارگی تاندون ها یا رباط ها
  • ترمیم شکستگی استخوان
  • استئوتومی جهت اصلاح ناهنجاری استخوان
  • برداشتن تومورهای استخوانی و بافت نرم

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در کمک به بیمار در بازیابی عملکرد قبلی منطقه آسیب دیده و تسریع روند بهبودی موثر است.

ورزش

ورزش در موارد خاصی برای کمک به بهبودی و تقویت بدن برای جلوگیری از آسیب دوباره مفید است.

دارو

برای تسکین و رفع درد و کمک به فرآیند بهبودی از دارو استفاده می شود.اگر بیمار از وجود درد اظهار ناراحتی کند متخصص ارتوپد می تواند مسکن یا شل کننده ی عضلات تجویز کند.

ماساژ و طب سوزنی

دو روش ماساژ و طب سوزنی به گونه ای هستند که می توانند به ترغیب بدن در بهبودی و کاهش درد کمک کنند.

ثبت نام پزشکان


درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

مزوتراپی مو تهران

هایفوتراپی لیفت پوست در یک جلسه

هایفوتراپی در تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام پزشکان‌