لیزر موهای زائد

مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی

لیزر موهای زائد صورت چگونه کار می کند؟

مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی

لیزر موهای زائد صورت یک روش پزشکی غیرتهاجمی است که با استفاده از پرتوی نور (لیزر) موهای صورت را از بین می برد.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهرانپارس

این روش می تواند در قسمت های دیگر بدن مانند زیر بغل ، پاها یا ناحیه بیکینی نیز انجام شود ، اما در صورت بیشتر در اطراف دهان ، چانه یا گونه ها استفاده می شود.

زمانی لیزر موهای زائد در افرادی که موهای تیره و پوستی روشن دارند بهترین نتیجه را می داد، اما اکنون به لطف پیشرفت فناوری لیزر ، این روش مناسب برای هر کسی است که دوست دارد موهای ناخواسته خود را از بین ببرد.

مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی
مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی

لیزر موهای زائد صورت چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد با ارسال نوری به فولیکول مو از طریق لیزر که توسط رنگدانه یا ملانین در مو جذب می شود ، عمل می کند – به همین دلیل است که در ابتدا در افرادی که موهای تیره دارند بهترین نتیجه را دارد.

هنگامی که نور توسط رنگدانه جذب می شود ، به گرما تبدیل می شود ، همان چیزی است که در واقع به فولیکول آسیب می رساند.بعد از اینکه لیزر به فولیکول مو آسیب رساند ، مو بخار می شود ، و یک دور کامل از درمان ها رشد مجدد مو را متوقف می کند.

از بین بردن موهای زائد با لیزر ممکن است به جلوگیری از رشد موها کمک کند و باعث صرفه جویی در وقت صرف شده در اپیلاسیون یا اصلاح می شود.

مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی

روش لیزر موهای زائد صورت

قبل از شروع روش لیزر موهای زائد ، صورت شما کاملا تمیز می شود و ممکن است یک ژل بی حس کننده در ناحیه درمان قرار گیرد. به شما عینک برای پوشاندن چشم ها داده میشود و احتمالاً موهایتان پوشیده می شود.

پزشک لیزر را در منطقه مشخص شده هدف قرار می دهد. اکثر بیماران می گویند این احساس مانند یک باند لاستیکی است که به پوست می خورد ، یا آفتاب سوختگی است. ممکن است بوی موهای سوخته را حس کنید.

از آنجا که ناحیه صورت از سایر قسمتهای بدن كوچكتر است ، لیزر موهای زائد روی صورت كاملاً سریع انجام می شود ، كه گاهی اوقات در كمتر از 15-20 دقیقه انجام می شود.

مرکز لیزر موهای زائد در پیروزی

مناطق هدف برای درمان

لیزر موهای زائد را می توانید در هر نقطه از بدن انجام دهید و این برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال ، توصیه می شود افراد باردار از هیچ نوع درمانی با لیزر ، از جمله لیزر موهای زائد استفاده نکنند.

لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از صورت انجام داد:

 • چانه
 • لب بالا
 • پیشانی
 • گونه ها

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جانبی شدید یا عوارض مربوط به لیزر موهای زائد در صورت ، نادر است. عوارض جانبی معمولاً به خودی خود برطرف می شوند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • قرمز شدن پوست
 • ورم
 • سوزش پوست

در موارد نادر ، عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • عفونت
 • تغییرات دائمی در رنگ پوست
 • تاول
 • سوزش
 • جای زخم

چه انتظاراتی بعد از لیزر موهای زائد صورت وجود دارد؟

در روزهای پس از لیزر موهای زائد ، می توانید بیشتر فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید ، گرچه باید از ورزش و قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید.

کمی صبور باشید – ممکن است بین 2 تا 3 هفته طول بکشد تا تفاوت محسوسی در رشد مو مشاهده کنید و برای دیدن نتایج کامل ممکن است چندین جلسه طول بکشد.

نتایج باید دائمی باشد ، اگرچه شما احتمالاً به یک قرار ملاقات سالانه نیاز دارید .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا