درمان ها با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در صادقیه

آیا راهی برای خلاصی از تعریق زیربغل، کف دست، کف پا و یا پیشانی وجود دارد؟

تزریق بوتاکس در صادقیه ؛ بوتاکس زیربغل، کف پا و کف دست

آیا راهی برای خلاصی از تعریق زیربغل، کف دست، کف پا و یا پیشانی وجود دارد؟

تعریق و یا به عبارت دیگر عرق کردن یکی از مکانیسم های طبیعی بدن برای ایجاد خنکی می باشد و به دنبال تحریک سیستم عصبی در برابر عواملی همچون گرما ایجاد می شود.

این مکانیسم ایده آل، گاه در شرایطی می تواند ناخوشایند باشد، برای مثلا تعریق در ناحیه زیربغل، کف دستان و یا پا که در نواحی همچون پا و زیربغل بوی نامطبوع نیز ایجاد خواهد شد.

در این بین با چاره اندیشی پزشکان متخصص، امروزه بوتاکس توانسته به راحتی این مشکل را بر طرف نماید. با مطالعه ادامه مقاله با این روش بیشتر آشنا خواهید شد.

تزریق بوتاکس در صادقیه
تزریق بوتاکس در صادقیه
تزریق بوتاکس در صادقیه

  دیدن بهترین دکتر بوتاکس

  تزریق بوتاکس در صادقیه
  تزریق بوتاکس در صادقیه

  بوتاکس چیست؟

  نوروتوکسین بوتاکس یک پروتئین خالص است که با مسدود کردن موقت سیگنال های شیمیایی اعصاب تحریک کننده غدد عرق، به کنترل تعریق کمک می کند؛ بنابراین از تولید عرق در ناحیه درمان جلوگیری می کند.

  هنگامی که بوتاکس  در نزدیکی غدد عرق قرار می گیرد، سیگنال های تولید عرق متوقف می شود. این ماده به وسیله سوزن های بسیار ریزی  بر روی نقاط خاصی از ناحیه مورد نظر فرد تزریق می شود و بسته به مارک بوتاکس تزریقی، ماندگاری آن به طور متوسط تا 7 ماه می باشد.

  تزریق بوتاکس در صادقیه

  بوتاکس برای عرق در چه نواحی انجام می شود؟

  در صورت مشاهده تعریق در نواحی همچون زیر بغل، کف دستان، کف پا و یا پیشانی (بیشتر خط مو) می توان جهت کاهش میزان آن در ابتدا از داروها و بسیاری از محصولات آرایشی- بهداشتی با مشورت و یا عدم مشورت پزشک بهره مند شد.

  اما در شرایط حاد، تعریق شدید  با نام علمی “هایپر هیدروزیس” در این نواحی می تواند در مسائل اجتماعی، اعتماد به نفس و بسیار از عوامل در طی روز فرد را با مشکل مواجه نماید. در این حالت با مراجعه به پزشک متخصص پوست می توان از روش درمان با بوتاکس به طور موقت بهره جست.

  هایپر هیدروزیس (Hyperhidrosis) چیست؟

  هایپرهیدروزیس یک بیماری شایع پزشکی است که به طور مساوی در مردان و زنان تأثیر می گذارد و معمولاً از کودکی یا نوجوانی شروع می شود.

  این نوع تعریق در نواحی بسیار خاصی از بدن اتفاق می افتد و معمولاً هر دو طرف چپ و راست بدن به طور مشابه تحت تأثیر قرار می گیرند. شایعترین مناطق کانونی برای بروز این بیماری دست، پا، زیر بغل و صورت و یا سر می باشد.

  این مشکل می تواند یک ناحیه یا ترکیبی از موارد فوق را تحت تأثیر قرار دهد. علت آن ناشناخته است اما احتمال داده می شود بر اثر تحریک شدید سیستم اعصاب بروز پیدا کند. همچنین برخی از تغییرات زندگی مانند بارداری یا یائسگی می توانند سبب پیدایش این مشکل شوند.

  مطالب مرتبط

  تزریق بوتاکس برای تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست چیست؟

  تزریق بوتاکس در پونک

  تزریق بوتاکس در صادقیه

  میزان درد تزریق بوتاکس برای درمان تعریق چقدر است؟

  میزان درد با توجه به آستانه تحمل فردی و مهارت پزشک متخصص قابل پیش بینی می باشد. در این روش ممکن است برخی از ناراحتی های مربوط به تزریق تجربه شود؛ اما مهارت پزشک متخصص و یا استفاده از مواد یا موارد بی حس کننده و یا تسکین دهنده همچون کیسه آب یخ پس از درمان این ناراحتی را حل خواهد کرد.

  این روش درمانی 10 الی 20 دقیقه به صورت سرپایی انجام می شود و بعد از انجام آن فرد می تواند به فعالیت روزانه خود بازگردد.

  تزریق بوتاکس در صادقیه ؛ هزینه بوتاکس برای درمان تعریق چقدر است؟

  هزینه انجام بوتاکس با توجه به شرایط بیمار و انتظار بیمار از درمان یک یا چند ناحیه، متفاوت می باشد. همچنین مارک بوتاکس مصرفی، منطقه جغرافیایی کلینیک یا مطب مورد نظر نیز در تعیین هزینه نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  Call Now Buttonثبت نام در برترین پزشک